Tapsa Control Turvavalokeskus TKT6524C
TKT65xxCX-sarjan turvavalokeskus, kuten kaikki Tapsa Control -keskuksemme, huolehtii testauksista automaattisesti.
Sopii keskisuuriin ja suuriin kiinteistöihin.
Ovellisten IP34-suojausluokalla varustettujen versioiden tuotekoodi päättyy P-kirjaimeen.
- Tekniset ominaisuudet
- syöttöjännite 230 VAC
- lähtöjännite normaalikäytöllä 230 VAC
- lähtöjännite akkukäytöllä 216 VDC
- akkujännite 216 V, joka muodostetaan 18:lla sarjaan kytketyllä 12 V akulla
- 8, 16 tai 24 ryhmälähtöä
- samaan ryhmään voi kytkeä max. 16 osoitteellista valaisinta
| Tuotekoodi | TKT6524C | Sähkönumero | 7118835 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045006246 | Tullikoodi | 85044095 | |
| Paino | 30,50 kg | Mitat | 518 × 239 × 765 mm | |
| Akkujännite (VDC) | 216 | Rungon materiaali | ohutlevy | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| EN 50171 | Kyllä | ETIM luokka | Turvavalokeskus (EC002678) | |
| Intelligent Controller | Kyllä | IP Luokka | IP20 | |
| Max. akkukapasiteetti (Ah) | 65 | Max Load Inrush Current per Single Output Circuit / 1 ms (A) | 120 | |
| Max. kokonaiskuormitettavuus, 1 h toiminta-aika (W) | 6000 W | Maksimi kokonaiskuormitettavuus, 1 h akkukäyttö (W) | 6000 W | |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, 3 h akkukäyttö (W) | 3340 W | Maksimi kokonaiskuormitettavuus, verkkokäyttö (VA) | 2580 | |
| Nimellissyöttöjännite | 1~ N/PE 220-240 VAC, 50 Hz | Valaisinryhmien määrä | 24 x 250 VA / W | |
| Lähtöjännite, akkukäyttö (VDC) | 216 | Nimellislähtöjännite, verkkokäyttö (VAC) | 220-240 VAC | |
| Tehonkulutus (VA) | 3680 | Required Short Circuit Current per Single Output Circuit (A) | 7 | |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Tuotekoodi | TKT6524C |
|---|---|
| Sähkönumero | 7118835 |
| GTIN | 6438045006246 |
| Tullikoodi | 85044095 |
| Paino | 30,50 kg |
| Mitat | 518 × 239 × 765 mm |
| Akkujännite (VDC) | 216 |
| Rungon materiaali | ohutlevy |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| EN 50171 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turvavalokeskus (EC002678) |
| Intelligent Controller | Kyllä |
| IP Luokka | IP20 |
| Max. akkukapasiteetti (Ah) | 65 |
| Max Load Inrush Current per Single Output Circuit / 1 ms (A) | 120 |
| Max. kokonaiskuormitettavuus, 1 h toiminta-aika (W) | 6000 W |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, 1 h akkukäyttö (W) | 6000 W |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, 3 h akkukäyttö (W) | 3340 W |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, verkkokäyttö (VA) | 2580 |
| Nimellissyöttöjännite | 1~ N/PE 220-240 VAC, 50 Hz |
| Valaisinryhmien määrä | 24 x 250 VA / W |
| Lähtöjännite, akkukäyttö (VDC) | 216 |
| Nimellislähtöjännite, verkkokäyttö (VAC) | 220-240 VAC |
| Tehonkulutus (VA) | 3680 |
| Required Short Circuit Current per Single Output Circuit (A) | 7 |
| Tapsa Control | Kyllä |
Mittakuvat

Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TST6501 | 7118905 | BACnet-liityntä TST6501 | Lisää ostoskoriin |
| TST6521 | 7118914 | ACM-liityntä TST6521 | Lisää ostoskoriin |
| TST6524 | 7118918 | WebCM-liityntä TST6524 | Lisää ostoskoriin |
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TST5131 | 7123927 | ACM PC-ohjelmisto TST5131 | Lisää ostoskoriin |
