Solid Exit -opastevalaisin TWS3092WME
1 h Escap superkondensaattorilla ja Lumi Test -itsetestauksella varustettu opastevalaisin alasvalolla
Solid on Teknowaren IP65-kotelointiluokan opaste- ja turvavalaisintuoteperhe. Solid on suunniteltu vaativiin olosuhteisiin.
Seinäasenteiset, yksipuoleiset Solid-opastevalaisimet on varustettu helposti vaihdettavilla opasteilla. Valaisimen suunnittelussa on helppoon asennettavuuteen kiinnitetty erityistä huomiota. Valaisin on täysin pölytiivis ja vedeltä suojattu, joten se sopii esimerkiksi teollisuustiloihin, parkkihalleihin sekä ulkokäyttöön.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWS3092WME | Sähkönumero | 4148634 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045027081 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,45 kg | Mitat | 371 × 181 × 57 mm | |
| Toiminta-aika (h) | 1 h | Rungon materiaali | muovi | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Kyllä | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| Escap | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP65 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 24 | Max. Syöttöteho VA | 4 VA | |
| Asennus vakiona | Pinta, Seinä | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | II | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25…+35 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
| Tuotekoodi | TWS3092WME |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148634 |
| GTIN | 6438045027081 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,45 kg |
| Mitat | 371 × 181 × 57 mm |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 24 |
| Max. Syöttöteho VA | 4 VA |
| Asennus vakiona | Pinta, Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | II |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25…+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 lux:in ja 0,5 lux:in taulukko, opastevalaisimen alla
- Mittaustaso 0,02 m, mittaustulokset akkukäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Opastevalaisinten alasvalotaulukko
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R4 (m) | R1 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 2 | 16 | 1 | 1 | 1.3 | 1.3 |
| 2.5 | 11 | 1.5 | 1.3 | 1.4 | 1.5 |
| 3 | 7 | 1.6 | 1.4 | 1.6 | 1.7 |
| 4 | 3 | 1.4 | 1.5 | 1.8 | 1.9 |
| 5 | 2 | 1.5 | 1.5 | 2 | 2 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Solid - VOT105 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB3002ER | 4226393 | Opaste oikea, esteetön poistumistie (PB3002ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3003E | 4282269 | Opaste alas (PB3003E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3002E | 4282268 | Opaste oikea (PB3002E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3001E | 4282267 | Opaste vasen (PB3001E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3005E | 4282270 | Opaste ylös (PB3005E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3003ER | 4226394 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PB3003ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3001ER | 4226392 | Opaste vasen, esteetön poistumistie (PB3001ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWT3001 | 4226329 | Solid-uppoasennuskehys TWT3001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3002 | 4226330 | Solid-seinäkannake TWT3002 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3003 | 4226331 | Solid-lippukannatin TWT3003 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3004 | 4226332 | Solid-kattokannatin TWT3004 | Lisää ostoskoriin |

