Zonespot II Midbay -turvavalaisin Y9392WAC
1 h superkondensaattorilla varustettu, Aalto Control -etähallintajärjestelmään liitettävä turvavalaisin (yksittäispakattu TWS9392WAC)
Zonespot II Midbay on pinta-asennettava turvavalaisin. Valaisimen optiikka on suunniteltu antamaan laaja ja tasainen valokuvio, joka valaisee avoimet alueet tehokkaasti.
IP43-kotelointiluokkansa ansiosta Zonespot II sopii myös kosteisiin tiloihin. Valaisin on helppo ja nopea pinta-asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
| Tuotekoodi | Y9392WAC | Sähkönumero | 4280998 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045019680 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,00 kg | Mitat | 185 × 185 × 52 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| Escap | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | |
| IP Luokka | IP43 | Valonlähde | LED | |
| LumiTest | Kyllä | Valovirta (lm) | 105 | |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA | Asennus vakiona | Pinta | |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Suojausluokka | II | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | Y9392WAC |
|---|---|
| Sähkönumero | 4280998 |
| GTIN | 6438045019680 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,00 kg |
| Mitat | 185 × 185 × 52 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 105 |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | II |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 0.5 luksin taulukko avoimille alueille standardin EN 1838 mukaisesti; 0.5 metrin raja-alue on huomioitu taulukossa.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulos katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R3 valaisimien asennusväli Y-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Avoimen alueen turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R3 (m) | R4 (m) |
| - | - | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 2.5 | 11 | 2.5 | 5 | 5 | 2.5 |
| 3 | 7.5 | 2.5 | 5 | 5 | 2.5 |
| 4 | 4 | 3 | 6 | 6 | 3 |
| 6 | 2 | 3.5 | 8 | 8 | 3.5 |
| 8 | 1 | 3.5 | 8 | 8 | 3.5 |

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 11 | 2 | 5.5 | 1 |
| 3 | 7.5 | 2 | 5.5 | 1 |
| 4 | 4 | 3 | 6 | 1 |
| 6 | 2 | 3 | 8.5 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Line/Zonespot, Pinta-asennettava - VOT79 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
| TWT9202 | 4244125 | Seinäkannake TWT9202 | Lisää ostoskoriin |
