Opas Kuutio -opastevalaisin TWK6371W
24-230 V keskusakustojärjestelmiin liitettävä opastevalaisin
Opas Kuutio on iso ja näyttävä kuution muotoinen opastevalaisin. Opastekuvio voidaan kiinnittää valaisimen kaikille neljälle sivulle. Opas Kuutio on muovi/metallirunkoinen.
Valaisin soveltuu katto- ja ripustusasennukseen. Kattoasennus sisältyy valaisinpakettiin vakiona. Valaisimen valonlähteenä toimivat pitkäikäiset ledit.
Opas Kuutio soveltuu erityisen hyvin suuriin yleisötiloihin, kuten kauppakeskuksiin, joissa poistumisreitti kulkee tilan keskellä olevan portaikon kautta. Yksi Opas Kuutio -valaisin voi kattaa koko ympäröivän tilan opastuksen.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWK6371W | Sähkönumero | 4148681 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045027647 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 4,00 kg | Mitat | 362 × 362 × 371 mm | |
| Rungon materiaali | metalli, muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | IP Luokka | IP20 | |
| Valonlähde | LED | Max. Syöttöteho VA | 16,5 VA (24 V), 20 VA (230 V) | |
| Max Syöttöteho W | 7 W (24 V), 7 W (230 V) | Asennus vakiona | Katto | |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus | Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | III (24 V), I (230 V) | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 65 m |
| Tuotekoodi | TWK6371W |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148681 |
| GTIN | 6438045027647 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 4,00 kg |
| Mitat | 362 × 362 × 371 mm |
| Rungon materiaali | metalli, muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 16,5 VA (24 V), 20 VA (230 V) |
| Max Syöttöteho W | 7 W (24 V), 7 W (230 V) |
| Asennus vakiona | Katto |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus |
| Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | III (24 V), I (230 V) |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 65 m |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB6301 | 4281235 | Opaste oikea (PB6301) | 65 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB6302 | 4281236 | Opaste vasen (PB6302) | 65 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB6303 | 4281237 | Opaste alas (PB6303) | 65 m | | Lisää ostoskoriin |


