Plus-opastevalaisin TWSF192WA
1 h superkondensaattorilla varustettu langattomaan etähallintajärjestelmään liitettävä opastevalaisin
Teknoware Plus on suurten tilojen kestävä opastevalaisin. Metallirunkoinen valaisin on erinomainen vaativiin olosuhteisiin, kuten esimerkiksi parkki- ja teollisuushalleihin, joissa opaste on havaittava kaukaa, jopa 60 metrin päästä. Valaisin on pölyltä ja vedeltä suojattu (IP55) ja se kestää kovaa mekaanista rasitusta.
Plussaa voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena, ja opasteet on helppo vaihtaa. Valaisimessa on kattoasennus vakiona – seinäasennus onnistuu erillisellä kannakkeella. Valaisimen vakioväri on valkoinen (RAL 9003), muut RAL-värit ovat saatavilla erikoistilauksesta.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWSF192WA | Sähkönumero | 4148836 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 06438045029269 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 6,30 kg | Mitat | 80 × 673 × 403 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | metalli | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | Escap | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | |
| IP Luokka | IP55 | Valonlähde | LED | |
| LumiTest | Kyllä | Max. Syöttöteho VA | 8,3 VA | |
| Max Syöttöteho W | 6,9 W | Asennus vakiona | Katto, Pinta | |
| Asennus lisävarusteilla | Seinä | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | I | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 60 m |
| Tuotekoodi | TWSF192WA |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148836 |
| GTIN | 06438045029269 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 6,30 kg |
| Mitat | 80 × 673 × 403 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | metalli |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP55 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Max. Syöttöteho VA | 8,3 VA |
| Max Syöttöteho W | 6,9 W |
| Asennus vakiona | Katto, Pinta |
| Asennus lisävarusteilla | Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | I |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 60 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Plus - VOT123 | Lataus |


