Plus hänvisningsarmatur TWSF192WA
Hänvisningsarmatur med 1 h kondensatordrift och trådlös övervakning och självtestfunktion
Teknoware Plus är en hänvisningsarmatur för större utrymmen som till exempel industrihallar, parkeringshus och idrottsanläggningar. Armaturen har stomme i metall och lämpar sig väl i tuffare miljöer (IP55). Plus har ett läsavstånd på 60 meter och piktogrammen är utbytbara.
Plus kan användas för enkel eller dubbelsidigt montage. Armaturen monteras i tak alternativt på vägg med separat fäste. Plus är som standard i vit (RAL9003), andra färger på begäran.
Piktogram köps separat.
| Produktkod | TWSF192WA | Sähkönumero (FI) | 4148836 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 06438045029269 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 6,30 kg | |
| Mått | 80 × 673 × 403 mm | AaltoCtrl | Ja | |
| Drifttid (h) | 1 h | Stommmaterial | metal | |
| CE Mark (SE) | Ja | Färg | RAL9003 (Signal white) | |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate | Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Ja | EN 60598-2-22 | Ja | |
| Escap | Ja | ETIM class | [EC001957] | |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 | IP-klass | IP55 | |
| Ljuskälla | LED | LumiTest | Ja | |
| Max inmatningseffekt VA | 8,3 VA | Max inmatningseffekt W | 6,9 W | |
| Montage | Tak, Yt | Montage (med tillbehör) | Vägg | |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC | Piktogram | None | |
| Skyddsklass | I | Drifttemperatur Min - Max (°C) | -25...+35 | |
| Överkopplingsbar | Ja | Läsavstånd | 60 m |
| Produktkod | TWSF192WA |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4148836 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 06438045029269 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 6,30 kg |
| Mått | 80 × 673 × 403 mm |
| AaltoCtrl | Ja |
| Drifttid (h) | 1 h |
| Stommmaterial | metal |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Ja |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| Escap | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 |
| IP-klass | IP55 |
| Ljuskälla | LED |
| LumiTest | Ja |
| Max inmatningseffekt VA | 8,3 VA |
| Max inmatningseffekt W | 6,9 W |
| Montage | Tak, Yt |
| Montage (med tillbehör) | Vägg |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Piktogram | None |
| Skyddsklass | I |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Läsavstånd | 60 m |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Installationsanvisning Plus - VOT123 | File |


