| Produktkod | TK2303 | Sähkönumero (FI) | 7118804 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045003382 | |
| Tullkod | 85044095 | Vikt | 16,00 kg | |
| Mått | 419 × 244 × 601 mm | Batterispänning (VDC) | 24 | |
| Stommmaterial | tunnplåt | CE Mark (SE) | Ja | |
| Färg | RAL9003 (Signal white) | EN 50171 | Ja | |
| ETIM class | [EC002678] | IP-klass | IP20 | |
| Max batteristorlek (Ah) | 100 | Max totalbelastning, 1 h batteridrift (W) | 960 W | |
| Max totalbelastning, 3 h batteridrift (W) | 730 W | Max totalbelastning, nätdrift (VA) | 960 | |
| Nominell anslutningsspänning | 1~ N/PE 220-240 VAC, 50/60 Hz | Antal armaturkretsar | 3 x 120 VA / W | |
| Utspänning, batteridrift (VDC) | 230 | Nominell utspänning, nätdrift (VAC) | 220-240 VAC | |
| Required Short Circuit Current per Single Output Circuit (A) (DE) | 11 | Akkutila | 2 x 12 V / 38 Ah |
| Produktkod | TK2303 |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 7118804 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045003382 |
| Tullkod | 85044095 |
| Vikt | 16,00 kg |
| Mått | 419 × 244 × 601 mm |
| Batterispänning (VDC) | 24 |
| Stommmaterial | tunnplåt |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| EN 50171 | Ja |
| ETIM class | [EC002678] |
| IP-klass | IP20 |
| Max batteristorlek (Ah) | 100 |
| Max totalbelastning, 1 h batteridrift (W) | 960 W |
| Max totalbelastning, 3 h batteridrift (W) | 730 W |
| Max totalbelastning, nätdrift (VA) | 960 |
| Nominell anslutningsspänning | 1~ N/PE 220-240 VAC, 50/60 Hz |
| Antal armaturkretsar | 3 x 120 VA / W |
| Utspänning, batteridrift (VDC) | 230 |
| Nominell utspänning, nätdrift (VAC) | 220-240 VAC |
| Required Short Circuit Current per Single Output Circuit (A) (DE) | 11 |
| Akkutila | 2 x 12 V / 38 Ah |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| VO2301 - TK23 Användar Guide (Engelska) | File |
| VO2301 - TK23 Användar Guide (Finska) | File |
| VO2301 - TK23 Användar Guide (svenska) | File |
Produkter som krävs
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | IP-klass | |
|---|---|---|---|---|
| TK2300 | Batteribox för batterier, plats för batterier 2x12V / 38 Ah | IP20 | Lägg till i varukorg | |
| TK2310 | Batteribox för batterier, plats för batterier 2 x 12 V / 150 Ah | IP20 | Lägg till i varukorg | |
| TK4100 | Batteribox för batterier, plats för batterier 2x12V/ 65Ah | IP20 | Lägg till i varukorg |
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | Mått | |
|---|---|---|---|---|
| TEA020 | Batteri 6,5 Ah / 12 V | 151 × 65 × 102 mm | Lägg till i varukorg | |
| TEA021 | Batteri 17 Ah / 12 V | 183 × 79 × 169 mm | Lägg till i varukorg | |
| TEA022 | Batteri 24 Ah / 12 V | 167 × 177 × 126 mm | Lägg till i varukorg | |
| TEA023 | Batteri 38 Ah / 12 V | 199 × 167 × 172 mm | Lägg till i varukorg | |
| TEA024 | Batteri 65 Ah / 12 V | 350 × 169 × 180 mm | Lägg till i varukorg | |
| TEA024B | Batteri 100 Ah / 12 V | 305 × 168 × 228 mm | Lägg till i varukorg | |
| TEA024D | Batteri 150 Ah / 12 V | 485 × 172 × 240 mm | Lägg till i varukorg |
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | |
|---|---|---|---|
| XJ995 | Batterikabel till 6,5 Ah batterier, TKT31-, TKT41- ja TK23-centraler | Lägg till i varukorg | |
| XJ996 | Batterikabel till ≥15 Ah batterier, TKT31-, TKT41- ja TK23-centraler | Lägg till i varukorg |
