Slimspot II Zone Lowbay -turvavalaisin TWTA253WM
3 h akulla ja Lumi Test -itsetestauksella varustettu turvavalaisin
Slimspot II on tehokas ja huomaamaton, uppoasennettava turvavalaisin. Suoralinjaisen ja pienen kokonsa ansiosta valaisin sulautuu saumattomasti tilan arkkitehtuuriin. Laaja tuoteperhe ja optiikkavalikoima tarjoavat monia vaihtoehtoja erilaisten ja erikokoisten alueiden valaisuun. Slimspot II on suunniteltu sisäkäyttöön. Valaisimessa on kestävä metallirunko, joka on vakioväriltään valkoinen. Halutessasi saat Slimspot II -turvavalaisimen myös mustana tai harmaana.
Slimspot II Zone Lowbay antaa laajan ja tasaisen valokuvion.
| Tuotekoodi | TWTA253WM | Sähkönumero | 4226355 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045023786 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,80 kg | Mitat | 85 × 85 × 46 mm | |
| Toiminta-aika (h) | 3 | Rungon materiaali | metalli | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| Kuvun materiaali | Akryyli | Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Kyllä | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoto | Neliö | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP20 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 280 | Max. Syöttöteho VA | 4,8 VA | |
| Asennus vakiona | Uppo | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Suojausluokka | I | Upotusaukon mitat | ø75 | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | 0...+35 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWTA253WM |
|---|---|
| Sähkönumero | 4226355 |
| GTIN | 6438045023786 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,80 kg |
| Mitat | 85 × 85 × 46 mm |
| Toiminta-aika (h) | 3 |
| Rungon materiaali | metalli |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoto | Neliö |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 280 |
| Max. Syöttöteho VA | 4,8 VA |
| Asennus vakiona | Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | I |
| Upotusaukon mitat | ø75 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | 0...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat



Valonjakotaulukot

- 0.5 luksin taulukko avoimille alueille standardin EN 1838 mukaisesti; 0.5 metrin raja-alue on huomioitu taulukossa.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulos katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R3 valaisimien asennusväli Y-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Avoimen alueen turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R3 (m) | R4 (m) |
| - | - | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 2.5 | 4.3 | 5.5 | 10 | 10 | 5.5 |
| 4 | 1.9 | 6 | 11 | 11 | 6 |
| 6 | 1.6 | 6 | 11 | 11 | 6 |

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 4.3 | 5 | 11 | 1 |
| 4 | 1.7 | 4 | 14 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Slimspot - VOT35 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
