Linespot II Lowbay -turvavalaisin TWS1492WA
1 h superkondensaattorilla varustettu, AaltoCtrl -etähallintajärjestelmään liitettävä turvavalaisin
Linespot II Lowbay on pienikokoinen ja tyylikäs turvavalaisin, joka on suunniteltu erityisesti käytävien valaistukseen. Valaisin on uppoasennettava, upotusaukon koko Ø 75 mm. Linespot II Lowbay on muotoilultaan huomaamaton ratkaisu energiatehokkaaseen turvavalaistukseen. Se antaa pitkän ja kapean valokuvion, joka valaisee poistumisreitin tehokkaasti.
| Tuotekoodi | TWS1492WA | Sähkönumero | 4280938 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045019086 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,80 kg | Mitat | 100 × 100 × 50 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| Escap | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP20 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 75 | Max. Syöttöteho VA | 3 VA | |
| Asennus vakiona | Uppo | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Suojausluokka | I | Upotusaukon mitat | ø75 | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWS1492WA |
|---|---|
| Sähkönumero | 4280938 |
| GTIN | 6438045019086 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,80 kg |
| Mitat | 100 × 100 × 50 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 75 |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA |
| Asennus vakiona | Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | I |
| Upotusaukon mitat | ø75 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 2.5 | 5 | 16 | 1 |
| 3 | 1.5 | 4.5 | 16.5 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Linespot II, Uppoasennettava - VOT71 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TMT389 | 4280929 | Tiivisterengas TMT389 | Lisää ostoskoriin |
