Opas 90 -opastevalaisin Y9051WK120
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä opastevalaisin opastesetillä, 25 m havaintoetäisyys (yksittäispakattu TWT9051WK)
Opas 90 on opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Laadukkaan elektroniikka-, optiikka- ja mekaniikkasuunnittelun ansiosta valaisimessa on tasaisesti valaistut opastekuviot ja pieni virrankulutus.
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityisen helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Yksittäispakattu tuote - sisältää opasteen tai opastesetin.
| Tuotekoodi | Y9051WK120 | Sähkönumero | 4281247 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045014289 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,44 kg | Mitat | 273 × 205 × 46 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | |
| IP Luokka | IP43 | Valonlähde | LED | |
| Max. Syöttöteho VA | 6,6 VA | Max Syöttöteho W | 4,2 W | |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä | Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Opaste | opastesetti alas, oikea, vasen | |
| Suojausluokka | II | Upotusaukon mitat | 45 x 275 | |
| Tapsa Control | Kyllä | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä | Havaintoetäisyys | 25 m |
| Tuotekoodi | Y9051WK120 |
|---|---|
| Sähkönumero | 4281247 |
| GTIN | 6438045014289 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,44 kg |
| Mitat | 273 × 205 × 46 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 6,6 VA |
| Max Syöttöteho W | 4,2 W |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | opastesetti alas, oikea, vasen |
| Suojausluokka | II |
| Upotusaukon mitat | 45 x 275 |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 25 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Opas 90 - VOT50 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77508B | 4281134 | Pallosuoja TW77508B | Lisää ostoskoriin |
| TWT9000 | 4211302 | Ripustuskannatin TWT9000 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9001 | 4211298 | Uppoasennuskehys TWT9001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9002 | 4211300 | Lippukannatin TWT9002 | Lisää ostoskoriin |
