Linespot II Lowbay -turvavalaisin Y1471W
24-230 V keskusakustojärjestelmiin liitettävä turvavalaisin (yksittäispakattu TWT1471W)
Linespot II Lowbay on pienikokoinen ja tyylikäs turvavalaisin, joka on suunniteltu erityisesti käytävien valaistukseen. Valaisin on uppoasennettava, upotusaukon koko Ø 75 mm. Linespot II Lowbay on muotoilultaan huomaamaton ratkaisu energiatehokkaaseen turvavalaistukseen. Se antaa pitkän ja kapean valokuvion, joka valaisee poistumisreitin tehokkaasti.
| Tuotekoodi | Y1471W | Sähkönumero | 4281542 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045017037 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,50 kg | Mitat | 385 × 115 × 95 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | IP Luokka | IP20 | |
| Valonlähde | LED | Valovirta (lm) | 250 | |
| Max. Syöttöteho VA | 7,5 VA (24 V), 11 VA (230 V) | Max Syöttöteho W | 4 W (24 V), 4 W (230 V) | |
| Asennus vakiona | Uppo | Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Suojausluokka | III (24 V), I (230 V) | Upotusaukon mitat | ø75 | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | Y1471W |
|---|---|
| Sähkönumero | 4281542 |
| GTIN | 6438045017037 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,50 kg |
| Mitat | 385 × 115 × 95 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 250 |
| Max. Syöttöteho VA | 7,5 VA (24 V), 11 VA (230 V) |
| Max Syöttöteho W | 4 W (24 V), 4 W (230 V) |
| Asennus vakiona | Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | III (24 V), I (230 V) |
| Upotusaukon mitat | ø75 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 7.5 | 9 | 21 | 1 |
| 4 | 3 | 10 | 28 | 1 |
| 6 | 1.5 | 9 | 22 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Linespot II, Uppoasennettava - VOT71 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TMT389 | 4280929 | Tiivisterengas TMT389 | Lisää ostoskoriin |
