Trail Line Lowbay -turvavalaisin TWSC192WA
1 h superkondensaattorilla varustettu, Aalto Ctrl -etähallintajärjestelmään liitettävä Escap-turvavalaisin
Teknoware Trail on valaisinkiskoon helposti asennettava, tyylikäs turvavalaisin. Ainutlaatuisen muotoilunsa ansiosta se soveltuu asennettavaksi suoraan julkisten tilojen valaisinripustuskiskoihin ja kosketinkiskoihin. Moderni ja virtaviivainen valaisin sulautuu ympäristöönsä ja kohteen arkkitehtuuriin. Trail voidaan asentaa myös suoraan kattoon ilman kiskoa. Trailin monipuolinen tuoteperhe tarjoaa paljon vaihtoehtoja erilaisiin käyttökohteisiin ja järjestelmiin.
Trail Line Lowbay on suunniteltu erityisesti matalien tilojen valaistukseen. Turvavalaisin antaa pitkän ja kapean valokuvion, joka valaisee poistumisreitit tehokkaasti.
| Tuotekoodi | TWSC192WA | Sähkönumero | 4148509 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045025346 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,60 kg | Mitat | 465 × 80 × 48 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | metalli | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | Escap | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | |
| IP Luokka | IP20 | Valonlähde | LED | |
| LumiTest | Kyllä | Valovirta (lm) | 75 | |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA | Asennus vakiona | Katto, Kisko, Pinta | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | Suojausluokka | I | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWSC192WA |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148509 |
| GTIN | 6438045025346 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,60 kg |
| Mitat | 465 × 80 × 48 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | metalli |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 75 |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA |
| Asennus vakiona | Katto, Kisko, Pinta |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | I |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 2.5 | 5 | 16 | 1 |
| 3 | 1.5 | 4.5 | 16.5 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Trail - VOT116 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWTC1000 | 4148665 | Valaisinkiskoadapteri TWTC1000 Trail-turvavalaisimille | Lisää ostoskoriin |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWTC1002 | 4148630 | Trail-seinäkannake TWTC1002 | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWTC1002 | 4148630 | Trail-seinäkannake TWTC1002 | Lisää ostoskoriin |
