Linespot II Midbay -turvavalaisin TWT8871W
24-230 V keskusakustojärjestelmiin liitettävä turvavalaisin
Linespot II Midbay on pinta-asennettava turvavalaisin. Valaisimen optiikka on suunniteltu antamaan pitkä ja kapea valokuvio, joka valaisee käytävät ja poistumisreitit tehokkaasti.
IP43-kotelointiluokkansa ansiosta Linespot II sopii myös kosteisiin tiloihin. Valaisin on helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
| Tuotekoodi | TWT8871W | Sähkönumero | 4280954 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045019215 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,50 kg | Mitat | 180 × 50 × 180 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | |
| IP Luokka | IP43 | Valonlähde | LED | |
| Valovirta (lm) | 240 | Max. Syöttöteho VA | 8 VA (24 V), 10 VA (230 V) | |
| Max Syöttöteho W | 5 W (24 V), 5 W (230 V) | Asennus vakiona | Pinta | |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus | Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Suojausluokka | III (24 V), II (230 V) | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWT8871W |
|---|---|
| Sähkönumero | 4280954 |
| GTIN | 6438045019215 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,50 kg |
| Mitat | 180 × 50 × 180 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 240 |
| Max. Syöttöteho VA | 8 VA (24 V), 10 VA (230 V) |
| Max Syöttöteho W | 5 W (24 V), 5 W (230 V) |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus |
| Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | III (24 V), II (230 V) |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 40 | 5 | 11 | 1 |
| 4 | 15 | 6.5 | 17 | 1 |
| 6 | 6 | 7.5 | 20 | 1 |
| 8 | 3.5 | 7 | 21 | 1 |
| 10 | 2 | 6.5 | 21 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Line/Zonespot, Pinta-asennettava - VOT79 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
| TWT9202 | 4244125 | Seinäkannake TWT9202 | Lisää ostoskoriin |
