Adressmodul TS98253
Adressmodul 100 VA 230 VDC
- permanentdrift/beredskapdrift
- Funktion kan väljas med en dip-brytare
- IC-kompatibel
- kan användas med Tapsa Control nödbelysningscentraler
- Lokal Controller-kompatibel
| Produktkod | TS98253 | Sähkönumero (FI) | 7123830 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045011318 | |
| Tullkod | 85044085 | Vikt | 0,10 kg | |
| Mått | 98 × 21 × 42 mm | Stommmaterial | plast | |
| CE Mark (SE) | Ja | ETIM class | [EC002556] | |
| Current Limit for Fault Detection (mA) (SE) | 10±5 mA | Intelligent Controller | Ja | |
| Max inmatningseffekt VA | 1 VA | Max inmatningseffekt W | 1 W | |
| Max totalbelastning, nätdrift (VA) | 100 | Montage | Innanför armaturen | |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Utspänning, batteridrift (VDC) | 216 | |
| Nominell utspänning, nätdrift (VAC) | 220-240 VDC | Tapsa Control | Ja |
| Produktkod | TS98253 |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 7123830 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045011318 |
| Tullkod | 85044085 |
| Vikt | 0,10 kg |
| Mått | 98 × 21 × 42 mm |
| Stommmaterial | plast |
| CE Mark (SE) | Ja |
| ETIM class | [EC002556] |
| Current Limit for Fault Detection (mA) (SE) | 10±5 mA |
| Intelligent Controller | Ja |
| Max inmatningseffekt VA | 1 VA |
| Max inmatningseffekt W | 1 W |
| Max totalbelastning, nätdrift (VA) | 100 |
| Montage | Innanför armaturen |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Utspänning, batteridrift (VDC) | 216 |
| Nominell utspänning, nätdrift (VAC) | 220-240 VDC |
| Tapsa Control | Ja |
Kompatibla produkter
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | Effektförbrukning (VA) | Montage | |
|---|---|---|---|---|---|
| TS90685 | Lokal Controller TS90685 | 250 | I en gruppcentral | Lägg till i varukorg | |
| TS90696 | Lokal Controller TS90696 | 250 | Yt | Lägg till i varukorg |
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | |
|---|---|---|---|
| TST8801 | IC Modul TST8801 | Lägg till i varukorg |
