Linespot II Lowbay -turvavalaisin TWS9992WMT
1 h superkondensaattorilla ja Lumi Test -itsetestauksella varustettu turvavalaisin
Linespot II Lowbay on pinta-asennettava turvavalaisin erityisesti matalien tilojen valaistukseen. Valaisimen optiikka on suunniteltu antamaan pitkä ja kapea valokuvio, joka valaisee käytävät ja poistumisreitit tehokkaasti.
IP43-kotelointiluokkansa ansiosta Linespot II sopii myös kosteisiin tiloihin. Valaisin on helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
| Tuotekoodi | TWS9992WMT | Sähkönumero | 4148793 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 06438045028835 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,90 kg | Mitat | 180 × 180 × 50 mm | |
| Toiminta-aika (h) | 1 h | Rungon materiaali | muovi | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9005 (Jet black) | |
| Kuvun materiaali | Akryyli | Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | Escap | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | |
| IP Luokka | IP43 | Valonlähde | LED | |
| LumiTest | Kyllä | Valovirta (lm) | 75 | |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA | Asennus vakiona | Pinta | |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Suojausluokka | II | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWS9992WMT |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148793 |
| GTIN | 06438045028835 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,90 kg |
| Mitat | 180 × 180 × 50 mm |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9005 (Jet black) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 75 |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | II |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 2.5 | 5 | 16 | 1 |
| 3 | 1.5 | 4.5 | 16.5 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Line/Zonespot, Pinta-asennettava - VOT79 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
