Zonespot II Highbay High Output 230 VAC/DC turvavalaisin Y8456WK
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä 6-30 m korkeiden tilojen valaistukseen suunniteltu turvavalaisin (yksittäispakattu TWT8456WK)
Zonespot II Highbay, TWT8456WK, on 6-30 metriä korkeiden, avoimien tilojen valaistukseen suunniteltu High Output -turvavalaisin.
Zonespot II Highbay hyödyntää viimeisintä LED-teknologiaa. Sen optiikka on suunniteltu valaisemaan avoimet alueet tehokkaasti, erityisesti korkeissa tiloissa. IP43-kotelointiluokkansa ansiosta Zonespot II sopii myös kosteisiin tiloihin.
Valaisin on helposti pinta-asennettavissa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
| Tuotekoodi | Y8456WK | Sähkönumero | 4280966 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045019338 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,60 kg | Mitat | 185 × 185 × 52 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | Intelligent Controller | Kyllä | |
| IP Luokka | IP43 | Valonlähde | LED | |
| Valovirta (lm) | 515 | Max. Syöttöteho VA | 16 VA | |
| Max Syöttöteho W | 9,5 W | Asennus vakiona | Pinta | |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Suojausluokka | II | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | Y8456WK |
|---|---|
| Sähkönumero | 4280966 |
| GTIN | 6438045019338 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,60 kg |
| Mitat | 185 × 185 × 52 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| Intelligent Controller | Kyllä |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 515 |
| Max. Syöttöteho VA | 16 VA |
| Max Syöttöteho W | 9,5 W |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | II |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 0.5 luksin taulukko avoimille alueille standardin EN 1838 mukaisesti; 0.5 metrin raja-alue on huomioitu taulukossa.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulos katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R3 valaisimien asennusväli Y-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Avoimen alueen turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R3 (m) | R4 (m) |
| - | - | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 6 | 24 | 5 | 10 | 10 | 5 |
| 8 | 13 | 5.5 | 11 | 11 | 5.5 |
| 10 | 8 | 5.5 | 11.5 | 11.5 | 5.5 |
| 12 | 6 | 6 | 12 | 12 | 6 |
| 14 | 4 | 6.5 | 13 | 13 | 6.5 |
| 16 | 3 | 7 | 14 | 14 | 7 |
| 18 | 2.5 | 5.5 | 16 | 16 | 5.5 |
| 20 | 2 | 5.5 | 17 | 17 | 5.5 |
| 26 | 1.4 | 6 | 18 | 18 | 6 |
| 30 | 1 | 6 | 18 | 18 | 6 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Line/Zonespot, Pinta-asennettava - VOT79 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
| TWT9202 | 4244125 | Seinäkannake TWT9202 | Lisää ostoskoriin |
