Zonespot II Lowbay -turvavalaisin TWT9271WT
24-230 V keskusakustojärjestelmiin liitettävä turvavalaisin
Zonespot II Lowbay on pinta-asennettava turvavalaisin erityisesti matalien tilojen valaistukseen. Valaisimen optiikka on suunniteltu antamaan laaja ja tasainen valokuvio, joka valaisee avoimet alueet tehokkaasti.
IP43-kotelointiluokkansa ansiosta Zonespot II sopii myös kosteisiin tiloihin. Valaisin on helppo ja nopea pinta-asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
| Tuotekoodi | TWT9271WT | Sähkönumero | 4148813 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 06438045029030 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,50 kg | Mitat | 180 × 180 × 50 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9005 (Jet black) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | |
| IP Luokka | IP43 | Valonlähde | LED | |
| Valovirta (lm) | 255 | Max. Syöttöteho VA | 8 VA (24 V), 10 VA (230 V) | |
| Max Syöttöteho W | 5 W (24 V), 5 W (230 V) | Asennus vakiona | Pinta | |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus | Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Suojausluokka | III (24 V), II (230 V) | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWT9271WT |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148813 |
| GTIN | 06438045029030 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,50 kg |
| Mitat | 180 × 180 × 50 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9005 (Jet black) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 255 |
| Max. Syöttöteho VA | 8 VA (24 V), 10 VA (230 V) |
| Max Syöttöteho W | 5 W (24 V), 5 W (230 V) |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus |
| Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | III (24 V), II (230 V) |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 0.5 luksin taulukko avoimille alueille standardin EN 1838 mukaisesti; 0.5 metrin raja-alue on huomioitu taulukossa.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulos katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R3 valaisimien asennusväli Y-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Avoimen alueen turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R3 (m) | R4 (m) |
| - | - | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 2.5 | 4.3 | 5.5 | 10 | 10 | 5.5 |
| 4 | 1.9 | 6 | 11 | 11 | 6 |
| 6 | 1.6 | 6 | 11 | 11 | 6 |

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 4.3 | 5 | 11 | 1 |
| 4 | 1.7 | 4 | 14 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Line/Zonespot, Pinta-asennettava - VOT79 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
