Opas 80 -opastevalaisin Y8071W133
24-230 V keskusakustojärjestelmiin liitettävä LED-opastevalaisin, kaksipuoleisella opasteella, nuoli sivulle, 26 m havaintoetäisyys (yksittäispakattu TWT8071W)
Opas 80 on valolevyllä varustettu opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Teknowaren innovatiivisen elektroniikka- ja tuotesuunnittelun ansiosta Opas 80 -valaisimessa yhdistyvät erittäin tasaisesti valaistut opastekuviot, pieni virrankulutus sekä siro ulkomuoto.
Valittavana on kolme eri opastekokoa. Opas 80 -valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, sekä uppo- että pinta-asennuksessa.
Valaisin on kätevästi asennettavissa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Yksittäispakattu tuote - sisältää opasteen tai opastesetin.
| Tuotekoodi | Y8071W133 | Sähkönumero | 4282238 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045020426 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,69 kg | Mitat | 273 × 240 × 46 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| Kuvun materiaali | Akryyli | Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) | |
| EN 1838 | Kyllä | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | IP Luokka | IP43 | |
| Valonlähde | LED | Max. Syöttöteho VA | 2 VA (24 V), 5,5 VA (230 V) | |
| Max Syöttöteho W | 1,5 W (24 V), 2 W (230 V) | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Opaste | oikea & vasen | Suojausluokka | III (24 V), II (230 V) | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 26 m |
| Tuotekoodi | Y8071W133 |
|---|---|
| Sähkönumero | 4282238 |
| GTIN | 6438045020426 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,69 kg |
| Mitat | 273 × 240 × 46 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 2 VA (24 V), 5,5 VA (230 V) |
| Max Syöttöteho W | 1,5 W (24 V), 2 W (230 V) |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | oikea & vasen |
| Suojausluokka | III (24 V), II (230 V) |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 26 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
| Asennusohje Opas 80 - VOT51 | Lataus |
Asennusvideot
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8001 | 4281031 | Uppoasennuskehys TWT8001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9000 | 4211302 | Ripustuskannatin TWT9000 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9002 | 4211300 | Lippukannatin TWT9002 | Lisää ostoskoriin |
