Zonespot II Angle nödljusarmatur TWTD252WM
Nödljusarmatur med 1 h batteri, och självtestfunktion
Teknoware Zonespot II Angle är en utanpåliggande nödljusarmatur som lyser upp säkerhetsutrustning som brandlarm, första hjälpen-stationer, brandsläckningsutrustning mm. vertikalt med 5 lux enligt SS-EN 1838. Zonespot II Angle är avsedd för användning inomhus, standardfärgen är vit (RAL 9003). Armaturen är installationsvänlig med en separat monteringssockel som tillhandahåller strömförsörjningen.
| Produktkod | TWTD252WM | Sähkönumero (FI) | 4148731 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 06438045028163 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 0,70 kg | |
| Mått | 180 × 180 × 50 mm | Drifttid (h) | 1 h | |
| Stommmaterial | plast | CE Mark (SE) | Ja | |
| Färg | RAL9003 (Signal white) | Diffusor Material (SE) | Acryle | |
| Elektrisk montage | 2/3 x 2,5 mm² | EN 60598-2-22 | Ja | |
| ETIM class | [EC001957] | Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 | |
| IP-klass | IP40 | Ljuskälla | LED | |
| LumiTest | Ja | Ljusflöde (lm) | 120 | |
| Max inmatningseffekt VA | 3,1 VA | Montage | Yt | |
| Montage (med tillbehör) | Pendel | Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Skyddsklass | II | Drifttemperatur Min - Max (°C) | 0...+35 | |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Produktkod | TWTD252WM |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4148731 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 06438045028163 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 0,70 kg |
| Mått | 180 × 180 × 50 mm |
| Drifttid (h) | 1 h |
| Stommmaterial | plast |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Acryle |
| Elektrisk montage | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 |
| IP-klass | IP40 |
| Ljuskälla | LED |
| LumiTest | Ja |
| Ljusflöde (lm) | 120 |
| Max inmatningseffekt VA | 3,1 VA |
| Montage | Yt |
| Montage (med tillbehör) | Pendel |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Skyddsklass | II |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | 0...+35 |
| Överkopplingsbar | Ja |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Installationsanvisning Line/Zonespot, Yt montage - VOT79 | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
Kompatibla produkter
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | Bollskydd TW77507B | Lägg till i varukorg | |
| TWT9202 | 7347087 | Vägghållare TWT9202 | Lägg till i varukorg |
