Plus hänvisningsarmatur TWSF192WM
Hänvisningsarmatur med 1 h kondensatordrift och självtestfunktion
Teknoware Plus är en hänvisningsarmatur för större utrymmen som till exempel industrihallar, parkeringshus och idrottsanläggningar. Armaturen har stomme i metall och lämpar sig väl i tuffare miljöer (IP55). Plus har ett läsavstånd på 60 meter och piktogrammen är utbytbara.
Plus kan användas för enkel eller dubbelsidigt montage. Armaturen monteras i tak alternativt på vägg med separat fäste. Plus är som standard i vit (RAL9003), andra färger på begäran.
Piktogram köps separat.
| Produktkod | TWSF192WM | Sähkönumero (FI) | 4148837 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 06438045029276 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 6,30 kg | |
| Mått | 80 × 673 × 403 mm | Drifttid (h) | 1 h | |
| Stommmaterial | metal | CE Mark (SE) | Ja | |
| Färg | RAL9003 (Signal white) | Diffusor Material (SE) | Polycarbonate | |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Ja | |
| EN 60598-2-22 | Ja | Escap | Ja | |
| ETIM class | [EC001957] | Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 | |
| IP-klass | IP55 | Ljuskälla | LED | |
| LumiTest | Ja | Max inmatningseffekt VA | 8,3 VA | |
| Max inmatningseffekt W | 6,9 W | Montage | Tak, Yt | |
| Montage (med tillbehör) | Vägg | Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Piktogram | None | Skyddsklass | I | |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -25...+35 | Överkopplingsbar | Ja | |
| Läsavstånd | 60 m |
| Produktkod | TWSF192WM |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4148837 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 06438045029276 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 6,30 kg |
| Mått | 80 × 673 × 403 mm |
| Drifttid (h) | 1 h |
| Stommmaterial | metal |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Ja |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| Escap | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 |
| IP-klass | IP55 |
| Ljuskälla | LED |
| LumiTest | Ja |
| Max inmatningseffekt VA | 8,3 VA |
| Max inmatningseffekt W | 6,9 W |
| Montage | Tak, Yt |
| Montage (med tillbehör) | Vägg |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Piktogram | None |
| Skyddsklass | I |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Läsavstånd | 60 m |
Måttritningar



