Steel hänvisningsarmatur TWSE292WM
Hänvisningsarmatur med 1 h superkondensatordrift och självtestfunktion
Teknoware Steel är en elegant hänvisningsarmatur med stomme i metall. Piktogrammet har en tunn metallram runt som ger den en exklusiv design. Armaturen kan användas som enkel- eller dubbelsidig, och beroende på modell passar den för tak-, vägg-, pendel eller flaggmontage.
Piktogram köps separat.
| Produktkod | TWSE292WM | Sähkönumero (FI) | 4148687 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045027708 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 1,12 kg | |
| Mått | 291 × 61 × 204 mm | Drifttid (h) | 1 h | |
| Stommmaterial | rostfritt stålplåt | CE Mark (SE) | Ja | |
| Diffusor Material (SE) | Acryle | Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Ja | EN 60598-2-22 | Ja | |
| Escap | Ja | ETIM class | [EC001957] | |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 | IP-klass | IP20 | |
| Ljuskälla | LED | LumiTest | Ja | |
| Max inmatningseffekt VA | 3,9 VA | Max inmatningseffekt W | 3,5 W | |
| Montage | Yt, Vägg | Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Piktogram | None | Skyddsklass | I | |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -25…+35 | Överkopplingsbar | Ja | |
| Läsavstånd | 26 m |
| Produktkod | TWSE292WM |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4148687 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045027708 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 1,12 kg |
| Mått | 291 × 61 × 204 mm |
| Drifttid (h) | 1 h |
| Stommmaterial | rostfritt stålplåt |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Diffusor Material (SE) | Acryle |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Ja |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| Escap | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| LumiTest | Ja |
| Max inmatningseffekt VA | 3,9 VA |
| Max inmatningseffekt W | 3,5 W |
| Montage | Yt, Vägg |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Piktogram | None |
| Skyddsklass | I |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -25…+35 |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Läsavstånd | 26 m |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
Produkter som krävs
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | Läsavstånd | Piktogram | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBVEX261E | Piktogram PBVEX261E | 26 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBVEX261E1 | Piktogram PBVEX261E1 | 26 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBVEX261E2 | Piktogram PBVEX261E2 | 26 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBVEX262E | Piktogram PBVEX262E | 26 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBVEX262E3 | Piktogram PBVEX262E3 | 26 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBVEX265E | Piktogram PBVEX265E | 26 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBVEX265E3 | Piktogram PBVEX265E3 | 26 m | | Lägg till i varukorg |
