Esc Cube hänvisningsarmatur TWK6353WM
3 h batteri LED-hänvisningsarmatur med Lumi Test självtestfunktion
ESC Cube är en stor och imponerande kubformad hänvisningsarmatur. Piktogram kan fästas på armaturens alla fyra sidor. ESC Cube har en stomme av plast/metall.
Armaturen är lämplig för tak- eller pendelmontage. Takmontage ingår som standard i armaturen. Högeffektiva lysdioder används som armaturens ljuskälla.
ESC Cube är särskilt lämplig för stora offentliga områden såsom köpcentra, där utrymningsvägen passerar genom ett utrymme i mitten av trappan. En enda ESC Cube hänvisningsarmatur kan ge vägledning för hela området.
Piktogram köps separat.
| Produktkod | TWK6353WM | Sähkönumero (FI) | 4282377 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045022956 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 4,20 kg | |
| Mått | 362 × 362 × 371 mm | Stommmaterial | metal, plast | |
| CE Mark (SE) | Ja | Färg | RAL9003 (Signal white) | |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate | Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Ja | EN 60598-2-22 | Ja | |
| ETIM class | [EC001957] | Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 | |
| IP-klass | IP20 | Ljuskälla | LED | |
| LumiTest | Ja | Max inmatningseffekt VA | 7,8 VA | |
| Max inmatningseffekt W | 6 W | Montage | Tak | |
| Montage (med tillbehör) | Pendel | Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Piktogram | None | Skyddsklass | I | |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -5…+30 | Överkopplingsbar | Ja | |
| Läsavstånd | 65 m |
| Produktkod | TWK6353WM |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4282377 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045022956 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 4,20 kg |
| Mått | 362 × 362 × 371 mm |
| Stommmaterial | metal, plast |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Ja |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| LumiTest | Ja |
| Max inmatningseffekt VA | 7,8 VA |
| Max inmatningseffekt W | 6 W |
| Montage | Tak |
| Montage (med tillbehör) | Pendel |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Piktogram | None |
| Skyddsklass | I |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -5…+30 |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Läsavstånd | 65 m |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
Produkter som krävs
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | Läsavstånd | Piktogram | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB6301 | Piktogram PB6301 | 65 m | | Lägg till i varukorg | |
| PB6302 | Piktogram PB6302 | 65 m | | Lägg till i varukorg | |
| PB6303 | Piktogram PB6303 | 65 m | | Lägg till i varukorg |


