Find hänvisningsarmatur TWTA351WK
Adresserbar 230 V centralmatade hänvisningsarmatur
Teknoware Find är en genomlyst hänvisningsarmatur som leder dig till platsen för brand- och säkerhetsutrustning. Find har ett nedåtriktat ljus som belyser utrustningen vid strömavbrott. Flera olika piktogram finns som standard, special piktogram på begäran.
Piktogram köps separat.
| Produktkod | TWTA351WK | Sähkönumero (FI) | 4148642 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045027166 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 1,70 kg | |
| Mått | 300 × 180 × 120 mm | Stommmaterial | metal | |
| CE Mark (SE) | Ja | Färg | RAL9003 (Signal white) | |
| Diffusor Material (SE) | Acryle | Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Ja | EN 60598-2-22 | Ja | |
| ETIM class | [EC001957] | Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 | |
| Intelligent Controller | Ja | IP-klass | IP44 | |
| Ljuskälla | LED | Ljusflöde (lm) | 24 | |
| Max inmatningseffekt VA | 6,5 VA | Max inmatningseffekt W | 3,5 W | |
| Montage | Vägg | Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Piktogram | None | Skyddsklass | I | |
| Tapsa Control | Ja | Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30…+50 | |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Produktkod | TWTA351WK |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4148642 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045027166 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 1,70 kg |
| Mått | 300 × 180 × 120 mm |
| Stommmaterial | metal |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Acryle |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Ja |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 |
| Intelligent Controller | Ja |
| IP-klass | IP44 |
| Ljuskälla | LED |
| Ljusflöde (lm) | 24 |
| Max inmatningseffekt VA | 6,5 VA |
| Max inmatningseffekt W | 3,5 W |
| Montage | Vägg |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Piktogram | None |
| Skyddsklass | I |
| Tapsa Control | Ja |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Överkopplingsbar | Ja |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Installationsanvisning Find - VOT114 | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
Produkter som krävs
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | Läsavstånd | Piktogram | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBA3E003 | Find piktogram PBA3E003 ISO7010 E003 | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBA3E004 | Find piktogram PBA3E004 ISO7010 E004 | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBA3E010 | Find piktogram PBA3E010 ISO7010 E010 | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBA3E012 | Find piktogram PBA3E012 ISO7010 E012 | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBA3F001 | Find piktogram PBA3F001 ISO7010 F001 | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBA3F002 | Find piktogram PBA3F002 ISO7010 F002 | 30 m | Lägg till i varukorg | ||
| PBA3F005 | Find piktogram PBA3F005 ISO7010 F005 | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBA3F006 | Find piktogram PBA3F006 ISO7010 F006 | 30 m | | Lägg till i varukorg |
