Esc Cube hänvisningsarmatur TWK6351WK
Adresserbar 230 V centralmatade hänvisningsarmatur
ESC Cube är en stor och imponerande kubformad hänvisningsarmatur. Piktogram kan fästas på armaturens alla fyra sidor. ESC Cube har en stomme av plast/metall.
Armaturen är lämplig för tak- eller pendelmontage. Takmontage ingår som standard i armaturen. Högeffektiva lysdioder används som armaturens ljuskälla.
ESC Cube är särskilt lämplig för stora offentliga områden såsom köpcentra, där utrymningsvägen passerar genom ett utrymme i mitten av trappan. En enda ESC Cube hänvisningsarmatur kan ge vägledning för hela området.
Piktogram köps separat.
| Produktkod | TWK6351WK | Sähkönumero (FI) | 4148680 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045027630 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 4,00 kg | |
| Mått | 362 × 362 × 371 mm | Stommmaterial | metal, plast | |
| CE Mark (SE) | Ja | Färg | RAL9003 (Signal white) | |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate | Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Ja | EN 60598-2-22 | Ja | |
| ETIM class | [EC001957] | Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 | |
| Intelligent Controller | Ja | IP-klass | IP20 | |
| Ljuskälla | LED | Max inmatningseffekt VA | 17 VA | |
| Max inmatningseffekt W | 10 W | Montage | Tak | |
| Montage (med tillbehör) | Pendel | Nominell anslutningsspänning | 24 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Piktogram | None | Skyddsklass | I | |
| Tapsa Control | Ja | Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30...+50 | |
| Överkopplingsbar | Ja | Läsavstånd | 65 m |
| Produktkod | TWK6351WK |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4148680 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045027630 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 4,00 kg |
| Mått | 362 × 362 × 371 mm |
| Stommmaterial | metal, plast |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Ja |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 |
| Intelligent Controller | Ja |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Max inmatningseffekt VA | 17 VA |
| Max inmatningseffekt W | 10 W |
| Montage | Tak |
| Montage (med tillbehör) | Pendel |
| Nominell anslutningsspänning | 24 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Piktogram | None |
| Skyddsklass | I |
| Tapsa Control | Ja |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Läsavstånd | 65 m |
Produkter som krävs
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | Läsavstånd | Piktogram | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB6301 | Piktogram PB6301 | 65 m | | Lägg till i varukorg | |
| PB6302 | Piktogram PB6302 | 65 m | | Lägg till i varukorg | |
| PB6303 | Piktogram PB6303 | 65 m | | Lägg till i varukorg |


