Zonespot II Midbay nödljusarmatur Y9356WK
Adresserbar 230 V centralmatade nödljusarmatur (enskild förpackade TWT9356WK)
Zonespot II Midbay är en utanpåliggande nödljusarmatur. Armaturens optik är framtagen för att ge en bred, jämn ljusbild som effektivt lyser upp öppna utrymmen.
Tack vare skyddsklass IP43 kan Zonespot II även användas i fuktiga utrymmen. Armaturen är mycket installationsvänlig tack vare en separat sockel som ansluts till strömförsörjningen.
| Produktkod | Y9356WK | Sähkönumero (FI) | 4280974 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045019413 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 0,60 kg | |
| Mått | 185 × 185 × 52 mm | Stommmaterial | plast | |
| CE Mark (SE) | Ja | Färg | RAL9003 (Signal white) | |
| Diffusor Material (SE) | Acryle | Elektrisk montage | 2/3 x 2,5 mm² | |
| EN 60598-2-22 | Ja | ETIM class | [EC001957] | |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 | Yksittäispakattu vai bulkki | Individually packed | |
| Intelligent Controller | Ja | IP-klass | IP43 | |
| Ljuskälla | LED | Ljusflöde (lm) | 500 | |
| Max inmatningseffekt VA | 16 VA | Max inmatningseffekt W | 9,5 W | |
| Montage | Yt | Montage (med tillbehör) | Pendel | |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Skyddsklass | II | |
| Tapsa Control | Ja | Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30...+50 | |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Produktkod | Y9356WK |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4280974 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045019413 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 0,60 kg |
| Mått | 185 × 185 × 52 mm |
| Stommmaterial | plast |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Acryle |
| Elektrisk montage | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Individually packed |
| Intelligent Controller | Ja |
| IP-klass | IP43 |
| Ljuskälla | LED |
| Ljusflöde (lm) | 500 |
| Max inmatningseffekt VA | 16 VA |
| Max inmatningseffekt W | 9,5 W |
| Montage | Yt |
| Montage (med tillbehör) | Pendel |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Skyddsklass | II |
| Tapsa Control | Ja |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Överkopplingsbar | Ja |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Installationsanvisning Line/Zonespot, Yt montage - VOT79 | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
Kompatibla produkter
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | Bollskydd TW77507B | Lägg till i varukorg | |
| TWT9202 | 7347087 | Vägghållare TWT9202 | Lägg till i varukorg |
